לקראת פרידה-על המר והמתוק/מנהל חברה ונוער

[פעילות מתוקשבת] הפעילות מיועדת לסיום שנה ולעיבוד תהליכי פרידה (או לסיום פרויקט), ומטרתה לאפשר לבני הנוער לבטא את רגשותיהם ולברר מה מתוך הדברים שעברו עליהם השנה כקבוצה, היה טוב ומעצים, ומה מומלץ לשפר.

קרא עוד  

מפגש סוף שנה/שיעור אחר

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור העוסק בסיכום והתבוננות רפלקטיבית על התהליך שהתלמידים עברו השנה ומטרתו לאפשר ביטוי רגשי לתחושות המלוות את התלמידים לקראת פרידות וסיומים.

קרא עוד  

קישורים לאתרים שונים בנושא פרידה

קרא עוד  

סיכום השנה החולפת ומבט קדימה לשנה החדשה:הצעה לשיעור חינוך אקטואלי/תרבות il

[פעילות מתוקשבת] סוף שנת הלימודים הוא הזדמנות מצוינת לחשוב בצורה רפלקטיבית ומעמיקה על השנה שחלפה, להצביע על מגמות ותהליכים שאפיינו אותה, ולנסח יעדים חדשים לשנה הבאה. בשיעור שלהלן אנו מציעים משימה שיתופית לסיכום השנה ככיתה, ופעילות אישית להצבת יעדים חדשים לשנת הלימודים הבאה.

קרא עוד  

אז מה אנחנו הולכים לעשות עם עצמנו בחופש הזה?/מכון הרטמן

[פעילות מתוקשבת] בשיעור זה ננסה לבחון מה היחס הנכון בין בטלה ומעשה בחיי היום יום בכלל ובחופש הגדול בפרט. האם הבטלה באמת רעה, והמעשה טוב? איך נכון לחלק את היום במהלך חופשת הקיץ כך שיהיו בו גם בטלה וגם מעשה?

קרא עוד  

למה לא היית זושא?שיעור חינוך לסיכום שנת הלימודים/מכון הרטמן

[פעילות מתוקשבת] סוף שנת הלימודים הוא הזמן לחשיבה רפלקטיבית על מה שאירע ומה שנלמד במהלך השנה. בשיעור שלהלן נזמין את התלמידים להרהר באירועים שהתרחשו, ובמסקנות שאליהן הגיעו, לאורך השנה.

קרא עוד  

ציון, למידה ומה שביניהם/תרבות il

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור לחלוקת תעודות, לקראת סיום תהליכי למידה. בשיעור זה נלמד על הפער בין הציון למה שהוא משקף ואיך על ידי לימוד של סיפור נוכל לחשוב על דרך אחרת להבין את הציון.

קרא עוד  

גוף שבור אינו אדם שבור/תרבות il

[פעילות מתוקשבת] לקראת סוף מחצית א ולקראת מחצית ב נקדיש שיעור אחד לחשיבה רפלקטיבית ומסכמת. בשיעור נבקש מהתלמידים לשוב לבחון את המחצית שחלפה: את נקודות המשבר, את רגעי השיא, ואת המסקנות לקראת המחצית הבאה.

קרא עוד  

מסיימים בנועם/מנהל חברה ונוער

[פעילות בכיתה] אירועים וטקסי פרידה בסיום חטיבת הביניים והחטיבה העליונה הם חלק ממסורת ארוכת שנים המתקיימת בכל מוסדות החינוך. כחלק מאירועי הסיום יש להבנות תהליך פרידה משמעותי שיסייע לתלמידים לסיים פרק בחיים ולהיערך לקראת העתיד. מומלץ שתהליך כזה ייעשה הן ברמת היחיד והן ברמת הקבוצה. שיתוף התלמידים בתכנון הפרידה נועד להשיג מראש הסכמה על המטרות, על התכנים ועל כללי המשחק של תהליך זה .

קרא עוד  

קבצי פעילויות בנושא פרידה

קרא עוד  

שיעור חברה לסיום שנה/פרדס

[פעילות בכיתה] שיעור חברה לסיכום החוויה הכיתתית והאישית השנה

קרא עוד