סליחה על השאלה - בעקבות חג השבועות

[פעילות בכיתה] בסליחה על השאלה, סדרת שאלות בעקבות חג השבועות סדרה א: סופרים 49 סדרה ב: תיקון ליל שבועות סדרה ג: מגילת רות ומיהו יהודי? סדרה ד: חג ביכורים והבכור/ה במשפחה סדרה ה: חסד במגילת רות סדרה ו: על מאכלי חלב ומים בחג השבועות

קרא עוד

השמות השונים של חג השבועות-גלגוליו של חג/בין הצלצולים

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור העוסק בגלגוליו השונים של חג השבועות דרך שמות החג והמקורות לשמות השונים.

קרא עוד

טקס וירטואלי לציון חג השבועות/בין הצלצולים

[פעילות מתוקשבת] טקס וירטואלי מותאם לתקופת הקורונה לציון חג השבועות, השם דגש על לימוד משותף בהשראת מנהג 'תיקון ליל שבועות'.

קרא עוד

שבועות-חג הקציר והצדקה/כל ישראל חברים

[פעילות בכיתה] במגילת רות אנו זוכים לקבל חלון קטן להצצה בחיי היום יום של אבותינו בתקופת התנך. איזו התנהגות אישית וקהילתית מתגלה כאן? כיצד מתייחסים לאישה זרה, לעניים, למשפחה שכמעט נעלמה ולנכסיה?

קרא עוד

סרטונים על חח השבועות / מגילת רות ושירים

סרטונים לחג השבועות 1. שבועות 2. מגילת רות 3. שירים

קרא עוד

מגילה של חסד - משרד החינוך- תרבות יהודית ישראלית

מגילה של חסד- סיפורה של רות, פעילות אינטרנטית בעקבות מגילת רות תוך עיסוק בנושא החסד / מותאם לחטיבות ביניים ומעלה

קרא עוד

החסד המופלא של רות המואביה-מהו חסד?/גלית הרשקוביץ

[פעילות מתוקשבת] לקראת חג השבועות, חג מתן תורה בו קוראים את מגילת רות, נגלה צדדים מופלאים באישיותה של רות המואביה וננסה להקנות את הערך החשוב: חסד. נבין את הקשר בין חסד למגילת רות. ננסה לעורר בלבנו את מידת החסד שקיימת בנו מאז ומעולם בהשראתה של רות המואבייה ונתאים אותו לתקופתנו..

קרא עוד

כולנו זקוקים לחסד/תרבות il

[פעילות בכיתה] בשיעור זה אנו מציעים פעילות שתאפשר דיון מעמיק במושג ''החסד'' באמצעות קריאה ביקורתית בסיפור עממי וניתוח השיר "כולנו זקוקים לחסד" מאת נתן זך.

קרא עוד

חוברת צידה לדרך - משרד החינוך, אשכול חברה ורוח

לקראת חג השבועות, משרד החינוך הוציא חוברת "צידה לדרך"המותאמת לחטיבת ביניים ועליונה, הכוללת מערכי שיעור מקורות ועוד. נושאי החוברת: עשות משפט ואהבת חסד- לבירור מושג החסד חג השבועות כדוגמא ליחסים של חסד בחברה על מנהיגות וחסד על תבונה ורגישות לגר ולנכרי אהבה חסד ותיקון עולם

קרא עוד

קישור לאתרים שונים ולפעילויות לשבועות

קרא עוד

האם רות המואבייה היא סינדרלה יהודייה?/מנהל חברה ונוער

[פעילות בכיתה] הסופרת יוכי ברנדס טוענת, כי הסיפור של רות המואבייה דומה מאוד לאגדה על סינדרלה -לכלוכית, אך יחד עם זאת הוא שונה ממנה בכמה קווים מהותיים, ההופכים את רות לסינדרלה מיוחדת, סינדרלה יהודייה. בהפעלה זו נבדוק ונבחן את דמותה של רות על פי תפיסה זו, וננסה להבין מדוע היא זכתה לגדוּלה, ומה הם המְסָרִים הערכיים הנובעים מהסיפור ורלבנטיים לחיינו.

קרא עוד

חיה בתוכנו כאחת משלנו/מנהל חברה ונוער

[פעילות בכיתה] מטרות ההפעלה להכיר את הדמות המרכזית במגילת רות, הנקראת בחג השבועות, לברר את היחס לזר, לעמוד על מגוון הרגשות ובחון דרכי התנהגות שונות במפגש בין אנשים זרים

קרא עוד