סליחה על השאלה - בעקבות חג השבועות

[פעילות בכיתה] בסליחה על השאלה, סדרת שאלות בעקבות חג השבועות סדרה א: סופרים 49 סדרה ב: תיקון ליל שבועות סדרה ג: מגילת רות ומיהו יהודי? סדרה ד: חג ביכורים והבכור/ה במשפחה סדרה ה: חסד במגילת רות סדרה ו: על מאכלי חלב ומים בחג השבועות

קרא עוד  

השמות השונים של חג השבועות-גלגוליו של חג/בין הצלצולים

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור העוסק בגלגוליו השונים של חג השבועות דרך שמות החג והמקורות לשמות השונים.

קרא עוד  

טקס וירטואלי לציון חג השבועות/בין הצלצולים

[פעילות מתוקשבת] טקס וירטואלי מותאם לתקופת הקורונה לציון חג השבועות, השם דגש על לימוד משותף בהשראת מנהג 'תיקון ליל שבועות'.

קרא עוד  

שבועות-חג הקציר והצדקה/כל ישראל חברים

[פעילות בכיתה] במגילת רות אנו זוכים לקבל חלון קטן להצצה בחיי היום יום של אבותינו בתקופת התנך. איזו התנהגות אישית וקהילתית מתגלה כאן? כיצד מתייחסים לאישה זרה, לעניים, למשפחה שכמעט נעלמה ולנכסיה?

קרא עוד  

סרטונים

קרא עוד  

כולנו זקוקים לחסד/תרבות il

[פעילות בכיתה] בשיעור זה אנו מציעים פעילות שתאפשר דיון מעמיק במושג ''החסד'' באמצעות קריאה ביקורתית בסיפור עממי וניתוח השיר "כולנו זקוקים לחסד" מאת נתן זך.

קרא עוד  

חג השבועות:לזרוע היום לקראת העתיד/שיעור אחר

[פעילות בכיתה] מה הייתם רוצים לזרוע היום כדי לקצור את ההצלחה בעתיד? חג השבועות הוא הזדמנות מעניינת לחיבור אחר, המאפשר לבחון את חג הביכורים בהקשר של השקעה בעתיד שלנו.

קרא עוד  

מהי חובתנו כלפי החלש בחברה? דיון בעקבות מגילת רות/שיעור אחר

[פעילות בכיתה] שיעור העוסק בהכרת אחד הערכים המרכזיים בתרבות היהודית: יחס אנושי כלפי החלש בחברה. יחס אנושי זה לובש צורה של עזרה ממשית על ידי מתן צדקה לעניים.

קרא עוד  

קישור לאתרים שונים ולפעילויות לשבועות

קרא עוד  

האם רות המואבייה היא סינדרלה יהודייה?/מנהל חברה ונוער

[פעילות בכיתה] הסופרת יוכי ברנדס טוענת, כי הסיפור של רות המואבייה דומה מאוד לאגדה על סינדרלה -לכלוכית, אך יחד עם זאת הוא שונה ממנה בכמה קווים מהותיים, ההופכים את רות לסינדרלה מיוחדת, סינדרלה יהודייה. בהפעלה זו נבדוק ונבחן את דמותה של רות על פי תפיסה זו, וננסה להבין מדוע היא זכתה לגדוּלה, ומה הם המְסָרִים הערכיים הנובעים מהסיפור ורלבנטיים לחיינו.

קרא עוד  

אנחנו נשארים בארץ/מנהל חברה ונוער

[פעילות מתוקשבת] הפעילויות שלהלן דנות בשיקולים הערכיים העומדים בבסיס ההכרעה לחיות בישראל למרות האתגרים שמציבים החיים בה, למרות הגורמים המושכים לחו"ל, ונוכח התופעה הגוברת של ירידה מהארץ בעזרת עיסוק בדמויותיהם של אלימלך ובועז ממגילת רות, נבחן תגובות שונות להתמודדות עם מצבי משבר ונזמין את בני הנוער להתמודד עם מצבים אקטואליים התובעים נחישות ערכית וגיבוש תחושת שייכות מקומית.

קרא עוד  

חיה בתוכנו כאחת משלנו/מנהל חברה ונוער

[פעילות בכיתה] מטרות ההפעלה להכיר את הדמות המרכזית במגילת רות, הנקראת בחג השבועות, לברר את היחס לזר, לעמוד על מגוון הרגשות ובחון דרכי התנהגות שונות במפגש בין אנשים זרים

קרא עוד