סליחה על השאלה - שאלות על יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל - רשת דרכא

סליחה על השאלה רשימת שאלות העוסקות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. תוכלו לבחור, להוסיף ולשנות. ערכת הכרטיסיות מוכנות ומעוצבות

קרא עוד  

סרטונים מצגות ושירים המתאימים להכנת טקסי יום הזיכרון

סרטונים מצגות ושירים המתאימים להכנת טקסי יום הזיכרון

קרא עוד  

פסקול של זיכרון/תרבות IL

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, המיועד ללמידה מרחוק. בשיעור נכיר נופלים דרך שירים שנכתבו עליהם.

קרא עוד  

הסיפורים מאחורי השירים/תרבות IL

[פעילות מתוקשבת] מערך שיעור לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, המיועד ללמידה מרחוק. הלומדים יכירו דרך שירי יום הזיכרון סיפורים של נופלים בקרבות ובמלחמות שפקדו את מדינת ישראל.

קרא עוד  

מגש הכסף/הספרייה הלאומית

[פעילות מתוקשבת] השיר "מגש הכסף" פורסם על ידי נתן אלתרמן בשנת 1947 במסגרת טורו "הטור השביעי" בעיתון דבר. בשיר זה מנבא אלתרמן את הקמת מדינת ישראל ואת המחיר הכבד שתגבה המלחמה על הקמתה. השיעור יעסוק בהיכרות עם השיר "מגש הכסף" ובהבנתו, בעזרת כלים דיגיטליים שיתופיים.

קרא עוד  

איך זוכרים?/תרבות il

[פעילות בכיתה] בשיעור הזה נבקש להכין את התלמידים לקראת טקס יום הזיכרון. נדון עם התלמידים על חשיבותם של מעשים שונים שיוצרים אצלנו תודעה וכוונה, ושמביאים אותנו כציבור לפעולה. נבחן את טקס יום הזיכרון על מרכיביו הידועים והקבועים כמייצר תודעת זיכרון בקרב המשתתפים בו.

קרא עוד  

ונזכור את כולם?/שיעור אחר

[פעילות בכיתה] יום הזיכרון בשנים האחרונות מהווה מוקד לדיון ולמחלוקת ציבורית בדבר השאלה: "מי הם הנופלים שעם זכרם יש להתייחד?" בעוד שמשפחות חללי פיגועי הטרור מבקשות להכיל גם את יקיריהם בזיכרון הלאומי, הרי שחלקים אחרים הציבור מבקשים לשמר את יום הזיכרון במסגרת המצומצמת יותר של חללי מערכות ישראל. השיעור שלפניכם עוסק בדילמה זו ומבקש להתייחס אל גבולותיו של האתוס הלאומי ושל הזיכרון הלאומי המקודש.

קרא עוד  

האחים שלנו הם האחים של כולנו/האחים שלנו

[פעילות ללמידה מרחוק] מערך שיעור ייחודי ומרגש, בו התלמידים ייחשפו, תוך הובלת דיון מעמיק, לנקודת מבט מרתקת על יום הזיכרון והמשפחות השכולות - האחים שלנו הם האחים של כולנו.

קרא עוד  

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה/המעורר

[פעילות מתוקשבת] .בשיעור נבקש להעניק משמעות ועומק נוסף ליום הזיכרון לחללי צה"ל. נרצה להעביר את המסר כי החברה שלנו מורכבת מפרטים שלבחירות שלהם יש משמעות- גם בהקשר של השירות הצבאי, ההגנה והבטחת קיומה של מדינת ישראל, וגם בהקשר של חיי היומיום. כדי שחיינו יהיו ראויים לזכרם של הנופלים, עלינו לדאוג שהחברה שלנו תהיה מקום שטוב לחיות בו דרך המעשים והבחירות שלנו כפרטים.

קרא עוד  

קישורים לאתרים שונים ולפעילויות ליום הזיכרון

קרא עוד  

מצגות לטקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

קרא עוד  

חוברת פעילות מומלצת ציד"ה לדרך - משרד החינוך אשכול חברה ורוח

חוברת פעילות העוסקת ביום הזיכרון הכוללת מערכי שיעור, מקורות ועוד - מאוד מומלצת החוברת עוסקת בנושאים הבאים: התייחדות בציבור חוק יעום הזיכרון מסורת וחידוש זיכרון והנצחה של הנופלים גם שיר הוא סוג של הנצחה זיכרון בין זהות יהודית לזהות ישראלית הזיכרון נכס או נטל יום הזיכרון בין ערכים אישיים לערכים חברתיים

קרא עוד